Sekcja siatkówki powstała 2016 roku jako projekt służący popularyzacji tej dyscypliny wśród młodych mieszkańców Wilanowa  Dzisiaj siatkówka zyskuje na popularności – wystarczy tylko wspomnieć o sukcesach naszych narodowych reprezentacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciwko oczekiwaniom najmłodszych, także przyszłych mistrzów, oferując treningi w naszej sekcji siatkarskiej.
Siatkówka jest sportem, który nie tylko poprawia kondycję, ale również uczy działania w zespole, ponieważ wymaga od zawodników grupy odpowiedniej współpracy, ponieważ tylko wspólnie mogą osiągnąć sukces. Także uczymy dzieci zasad zdrowej rywalizacji oraz dyscypliny, które są bardzo ważne w procesie treningowym i dydaktycznym.

Treningi w naszej sekcji koncentrują się zarówno na nauce zasad siatkówki, ale również prowadzimy różnego rodzaju zajęcia ogólnorozwojowe, dzięki czemu uczestnicy zajęć w naszej sekcji mogą rozwijać się wszechstronnie i zdobędą wszystkie potrzebne umiejętności do rozpoczęcia kariery sportowej.  Założycielem i szefem sekcji jest wieloletni zawodnik oraz trener K.S. MIRKÓW KONSTANCIN JEZIORNA Dariusz Stępniak.

Zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów, którzy mają odpowiednie podejście do małych sportowców, dlatego też mogą mieć Państwo pewność, że zajęcia u nas będą dobrym wyborem.

  • Obecnie sekcja siatkówki liczy ponad 30 zawodników oraz dwóch trenerów podzielonych na grupę zaawansowaną oraz początkującą.