Badania Sportowe

 

Szanowni Państwo!

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA  z dnia 23 marca 2009 r. wszystkie osoby uprawiające sport zorganizowany (kluby, sekcje itd.) są zobowiązane do przejścia przez badania lekarskie dopuszczające do uprawiania danej dyscypliny sportowej. Takie zaświadczenie wydaje lekarz medycyny sportowej.

Jako klub jesteśmy zobowiązani do wymagania takich zaświadczeń od zawodników. Kto nie posiada takiego dokumentu nie powinien być dopuszczony do zajęć sportowych. Mamy świadomość, że ciężko wymagać na pierwszy trening od razu badań (często bywa tak, że dziecko we wrześniu próbuje kilku dyscyplin zanim wybierze tą jedną) stąd przez pierwsze treningi nie wymagaliśmy tych badań. Obecnie musimy poprosić o dostarczenie takiego zaświadczenia.

Takie zaświadczenie można zdobyć na kilka sposobów:

  • bezpłatnie w COMS na ul Pory lub w przychodniu na al. Wyzwolenia (czas oczekiwania ok. 6 miesięcy)
  • wizyta prywatna w dowolnej placówce posiadającej lekarza medycyny sportowej. Na Wilanowie przychodnia na ul. Sarmackiej ma takiego lekarza koszt ok 120 zł
  • jeśli dziecko chodzi do klasy sportowej takie zaświadczenie musiało donieść do szkoły. Wystarczy przynieść kserokopię do nas.

My staramy się też pomóc i 2 razy do roku zapraszamy lekarza do klubu. Podczas treningu lub po jego zakończeniu przyjeżdża lekarz i bada zleconą ilość zawodników. Badanie takie z racji ilości zleceń (minimum 15 osób) kosztuje ok. 60 zł i w tej cenie lekarz wraz z pielęgniarką poza badaniem i wywiadem wykonują EKG. na wizytę konieczne jest przyniesienie aktualnych badań krwi i moczu. Badania aktualne uznaje się takie które były wykonane nie wcześniej niż 365 dni przed przystąpieniem do badania lekarskiego (jeśli ktoś niedawno robił takie badania to nie trzeba robić nowych). My robimy listę kolejkową, zbieramy pieniądze w dniu badania tak aby usprawnić cały proces. Badania będą pod koniec Października tak aby zdążyć zrobić badania krwi i moczu.


Gdybyście Państwo chcieli zapisać swoje dziecko na badania u nas prosimy o informację pod numerem telefonu 504 557 784 – Kamil Majewski