59900_228321613970091_1147206192_nMKS Korona Wilanów to klub od początku stworzony z myślą o łyżwiarstwie szybkim!

W 2011 roku wysunięta została propozycja stworzenia klubu łyżwiarstwa szybkiego na Wilanowie i tak z pasji kilku osób do sportu i łyżwiarstwa szybkiego powstał.

Międzyszkolny Klub Sportowy KORONA WILANÓW jest klubem, który  został zgłoszony jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Wydziale Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy i zarejestrowany pod numerem 507 decyzją Prezydenta Warszawy z dnia 20 października 2011.

Intencją powołania do życia jest stworzenie różnorodnych form rozwijania zainteresowań sportowych dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu Wilanowa oraz Warszawy poprzez udział w zajęciach rekreacyjnych, edukacyjnych i widowiskach sportowych organizowanych przez klub w oparciu o obiekty sportowe znajdujące się na Wilanowie oraz TOR ŁYŻWIARSKI „STEGNY”.

Zawodnicy naszego Klubu, przez 10 lat istnienia, zdobyli wiele medali indywidualnych jak i drużynowych Mistrzostw Polski młodzików i Juniorów. Kilkoro z nich dostało się do Kadry narodowej gdzie godnie reprezentuje kraj na zawodach międzynarodowych.
Na warszawskim podwórku nasi zawodnicy zdobywają rok rocznie worek medali podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.