5-cio lecie MKS KORONA WILANÓW

Jutro obchodzić będziemy pięciolecie istnienia naszego Klubu.

20 października 2011 roku, z inicjatywy kilku osób – pasjonatów łyżwiarstwa szybkiego, powstał Międzyszkolny Klub Sportowy „Korona Wilanów”.
Pomysłodawcami jego utworzenia byli Kamil Majewski oraz Mariusz Lichosik, którzy wraz z Ewą Lichosik, Agnieszką Karczewską i Cezarym Flontem stanowią Zarząd Klubu.
Na początkach swojej działalności Klub zrzeszał 12 zawodników sekcji łyżwiarstwa szybkiego. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności Wilanowa, Radnych i władz Dzielnicy Wilanów, a także determinacji członków Zarządu MKS KORONA WILANÓW, powstały nowe sekcje i obecnie klub zrzesza ponad 130 zawodników uprawiających takie dyscypliny jak: łyżwiarstwo i wrotkarstwo szybkie, pływanie, siatkówka i koszykówka. We współpracy z władzami Dzielnicy Wilanów chcielibyśmy rozszerzyć działalność o jeszcze kilka sekcji sportowych, ale są to plany na następne 5-lecie.
Przy tej okazji należy wspomnieć o osobach, które swoje sportowe pasje przekładają na pracę z dziećmi i młodzieżą.

Są to:
Agnieszka Karczewska – której bardzo dziękujemy za dwa sezony ciężkiej pracy trenerskiej z łyżwiarzami i wrotkarzami;
Iwona Gondek-Żarczyńska – uśmiechnięta trenerka łyżwiarstwa szybkiego;
Monika Winogodzka – trenerka i kierowniczka sekcji pływackiej;
Piotr Kalinowski – fan i trener koszykówki;
Dariusz Stępniak – były zawodnik, wieloletni trener siatkówki.


To dzięki tym osobom nasi zawodnicy odnoszą liczne sukcesy sportowe takie jak np. powołanie Mikołaja Jabłońskiego do szerokiej kadry Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim, zdobycie przez Julię Wargalę Mistrzostwa Polski w wieloboju łyżwiarskim (kategoria 11- latków), zdobycie wielu tytułów przez zawodników sekcji pływackiej. Czekamy na sukcesy siatkarzy i koszykarzy.
Podsumowując to 5-lecie pragniemy zaznaczyć, że oprócz zrzeszonych w naszym MKS „Korona Wilanów” dzieci i młodzieży, funkcjonuje także grupa-sekcja Masterów. Są to byli zawodnicy lub fani łyżwiarstwa szybkiego, którzy swoimi występami na zawodach ogólnopolskich przysporzyli wiele splendoru naszemu Klubowi.
Wszystkim zawodnikom, tym młodym i tym nieco starszym, dziękujemy za dotychczasowe, wspólne lata ciężkiej pracy. Dziękujemy za Wasz upór i wytrwałość w osiąganiu sportowych sukcesów. Rodzicom naszych zawodników dziękujemy za zaufanie i wsparcie w naszych działaniach. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady i Zarządu Dzielnicy Wilanów, pracowników Wydziału sporu Urzędu Dzielnicy oraz do naszych sponsorów, przede wszystkim do Pana Krzysztofa Araka i Zarządu Arak Trans Logistyk. To dzięki Państwa pomocy, wsparciu i szczodrości nasze dzieci mogą realizować swoje sportowe pasje, czerpać radość z tego co robią. Mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami i wspólnie będziemy mogli świętować kolejne jubileusze.

2daceqb

 

Previous article

Zaczynamy sezon łyżwiarski

Next article

Niespodzianka